Es ilgi meklēju, pētīju un domāju - kādas šķirnes kaķis iederētos mūsu mājās. Tas ir tāpat kā ar pareizās suņu šķirnes atrašanu - ļoti svarīgi, lai tas ir MANS kaķis un piedevām - patiktu arī sunēm. Vizuāli man jau sen patikuši austrumu kaķi ar savu "citplanētieša" izkatu, tāpēc ķēros pie standarta un aprakstu izpētes, atsauksmju pētīšanas un informācijas ievākšanas.  Un patiešām - šie kaķi ir MANI - tādi paši kā manas vižlas un veimārieši - saprātīgi, inteliģenti, mīlestības pilni un aktīvi, kā arī nereāli skaisti...

Man ir veimārieši – inteliģentākie no suņiem un vižlas- empātiskakie suņi, tāpēc mani tik ļoti uzrunāja austrumnieku izteiktā inteliģence un empātija. Un man tik ļoti patīk dīvainie raksti, ko daba veido ar baltu izrotājot siāmiešus, ka šobrīd man klēpī sēž  Šeišeļu runcis Žanis, bet uz pleciem tup Jette.

 

      Lai arī Baltijā  ir vairākas ļoti cienījamas audzētavas, Jette atbrauca no Čuvašijas, kur izlolota vienā no Krievijas TOP audzētavām, bet Žanis dzimis Pēterburgā.

 Žanis ( Jean Rua Del Iris) ir šarmants puisis un jau nopelnījis  Čempiona un Interčempiona titulu. Jubatus Jette Syselle ir Čempione un vairākkārt izcēlusies izstadēs kā labākā. Jette ir ļoti sabiedriska, ar  izcili līdzsvarotu raksturu un ar sajūsmu  piedalās pasākumos.